Imprezy
Jak zrobić niezapomniane zdjęcia z imprez? Podejdź do tego niesztampowo

Masz już dość oglądania tradycyjnych zdjęć z różnych imprez, jak urodziny i wesela? Denerwuje Cię, że wszystkie ujęcia są do siebie podobne i tak naprawdę w większości zdjęć nie ma nic twórczego. Postaraj się, żeby na Twojej imprezie zdjęcia były jedyne w swoim rodzaju. Jest na to kilka sposobów.

Wszystko może zależeć od gości

Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę to, jacy goście mają się pojawić na naszej imprezie. Jeśli są to głównie młodzi ludzie może warto zadać temat imprezy? Na pewno ludzie docenią to, że będą mogli się przebrać, jak w latach 20. czy w postaci z bajek. Ważne, aby było to nietypowe i pozwoliło na wyjście ze sztampy, jeśli chodzi o wygląd gości. To jednak nie przejdzie, jeśli większość gości to osoby starsze, ponieważ nie będą mieli ochoty się w taki sposób angażować. Jeżeli jednak mamy taką możliwość to pewne jest, że zdjęcia z imprez będą nietypowe. Jeżeli tematem będą jakieś dawne czasy, warto założyć filtr w aparacie, np. sepia, aby odwzorować i wpasować się w dawny klimat.

Miejsce robienia zdjęć jest ważne

Najczęściej zdjęcia robi się po przy jakiejś ścianie. Dlaczego jednak nie zrobić do tego specjalnej ścianki? Niech ludzie czują się jak gwiazdy Hollywood, wchodząc po czerwonym dywanie i ustawiając Siudo zdjęć na ściance. Tak ścianka nie powinna być zbyt krzykliwa, ale możemy na niej napisać np. jakieś Wasze wspólnie ulubione teksty lub dać pojedyncze zdjęcia z innych imprez. Niech będzie nietypowym tłem, który również może rozśmieszyć przechodzących gości. Oczywiście oprócz tego warto również robić zdjęcia podczas samej imprezy, niedopuszczalne jest jednak fotografowanie osób, które jedzą. Jest to bardzo stara zasada, ale wciąż aktualna.

Możesz pokusić się o inne sposoby

Są również inne formy na to, żeby powstały zupełnie inne zdjęcia z imprez. Może to być na przykład fotobudka, gdzie ludzie będą się przebierać, a następnie od razu zostaną wydrukowane zdjęcia dla nich. Możemy się pokusić o to, żeby zdjęcia były robione tylko komórkami, przez wszystkich. Jest to tańsza opcja tego, że wszystkim gościom udostępniamy aparaty jednorazowe, dzięki którym mogą oni uwieczniać wszystkie chwile, które według nich są najważniejsze. Obie te formy sprawiają, że jest to również dobra rozrywka, a po wszystkim zostają super zdjęcia na pamiątkę.

Tag

Related Post