Medycyna estetyczna
Zabiegi medycyny estetycznej sposobem poprawienia wyglądu?

Atrakcyjny i zadbany wygląd to dla wielu osób niezwykle ważna sprawa. Odpowiednia fryzura czy makijaż potrafią znacząco wpłynąć na ogólny wizerunek człowieka, poprawiając jednocześnie jego samopoczucie czy własną samoocenę. Co jednak z pewnymi niedoskonałościami, z którymi samodzielnie nie mamy możliwości sobie poradzić?

Medycyna estetyczna – dziedzina medycyny, która wzbudza kontrowersje

Medycyna estetyczna znana jest od lat. Wcześniej jednak nie miała we wszystkich środowiskach dobrej opinii. Powszechnie uważano często, że jest wynikiem próżności, a nawet głupoty. Operacje plastyczne stereotypowo kojarzono ze sztucznymi kobietami o niskim poziomie inteligencji. Dziś jednak takie zdania odchodzą na szczęście w zapomnienie. Owszem, zdarza się, że osoba, stosująca zabiegi medycyny estetycznej popada w przesadę lub nawet uzależnienie, serwując sobie tym samym przerysowany, wręcz teatralny wygląd, jednak są to na szczęście sporadyczne przypadki. Również coraz więcej lekarzy zajmuje się tą właśnie dziedziną, dzięki czemu w klinikach nie brakuje specjalistów, którzy dbając o swoje imię i renomę, a przede wszystkim dobro pacjenta, robią wszystko tak, by mu nie zaszkodzić.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej są dziś najczęściej wykonywane?

Niewątpliwie ogromnym zainteresowaniem cieszy się modelowanie ust kwasem hialuronowym, ujędrnianie ciała, usuwanie cellulitu czy powiększanie piersi. Do najpopularniejszych z pewnością należą także wszelkie zabiegi medycyny estetycznej twarzy, m. in. botox, peelingi, laser, mikrodermabrazja i likwidowanie zmarszczek. Z kolei osoby, cierpiące na wypadanie włosów, skorzystać mogą z mezoterapii igłowej, powodującej wzmocnienie cebulek, dzięki zastosowaniu specjalnego leku, który wstrzykuje się w skórę na głowie. Kilkukrotne powtórzenie tej procedury w odpowiednim odstępach czasu (zwykle ok. 1 miesiąca) znacznie poprawi, wzmocni i zagęści włosy. Pamiętajmy, że zabiegi medycyny estetycznej pomagają także osobom chorym lub będących ofiarą wypadków. Dzięki takim działaniom skorygować można różnego rodzaju wady, deformacje czy blizny.