Hotelarstwo
Jak wybrać odpowiedni program dla hoteli?

Prowadzenie hotelu wymaga od właściciela nie tylko zadbania o budynek, jego wnętrze i odpowiedni personel, ale także o klienta i stronę techniczną funkcjonowania hotelu. Odpowiednio dobrany program dla hoteli pozwoli łatwo i szybko zaplanować pracę recepcji hotelowej. Na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego oprogramowania?

Jaki program dla hoteli można określić mianem dobrego?

Dobry program dla hoteli posiada przede wszystkim elektroniczną księgę meldunkową. Takie oprogramowanie niezwykle ułatwia funkcjonowanie pracowników recepcji. Pozwala przyjmować rezerwacje grupowe i indywidualne w określonym standardzie pokoi, meldować gości oraz rozliczać ich ze wszystkich obciążeń. Ponadto dobrze, by program ten był zsynchronizowany z zewnętrznym oprogramowaniem, które najczęściej stanowią drukarki, skaner dowodów osobistych, centrala telefoniczna, czy też obsługa zamków magnetycznych. Synchronizacja powinna dotyczyć również systemu działu gastronomicznego i księgowego. Dzięki temu zaoszczędzimy m.in. czas na zbieranie potrzebnych informacji.

Jakie jeszcze właściwości powinien mieć program?

Czym jeszcze powinien charakteryzować się dobry program dla hoteli? Otóż ważne jest, żeby umożliwiał on managerowi hotelu wgląd z jego komputera do całego systemu hotelu – nie tylko do zarezerwowanych pokoi, ale także do stanu wolnych miejsc, restauracji czy też zapotrzebowania magazynowego. W dobie internetu, odpowiednie oprogramowanie dla hoteli powinno umożliwiać potencjalnym klientom rezerwację noclegów na odległość, z poziomu strony internetowej hotelu lub innego portalu. Tym samym informacja o dokonanej w ten sposób rezerwacji powinna od razu trafić bezpośrednio do systemu rezerwacji na recepcji.

Program, który usprawnia pracę hotelu

Te i inne rozwiązania nie tylko ułatwiają pracę recepcji hotelowej, ale także pozytywnie wpływają na opinie klientów. Nikt przecież nie lubi wypełniać tony papierków i składać miliony podpisów. Oferowane na rynku oprogramowania dla hoteli z pewnością pozwolą wybrać ten najbardziej dopasowany do naszych potrzeb i oczekiwań. Warto jednak cały czas mieć na uwadze powyższe rady, bo przecież nic tak nie liczy się w hotelu jak zadowolony klient.

Related Post