Zdrowie
Stomatologia Bytom: jak dbać o higienę jamy ustnej?

Nasze społeczeństwo obecnie znacznie częściej sięga po fastfoody i niezdrowe przekąski. Zapominamy bardzo często o tym, że mogą one mieć zły wpływ nie tylko na nasze zdrowie, samopoczucie ale również na stan naszego uzębienia. O właściwej higienie jamy ustnej przede wszystkim zapominają dzieci. Jednak biorą one przykład ze swoich rodziców, których starają się naśladować. Trzeba zatem dawać im dobry przykład.

Jak znaleźć dobrego dentystę?

Jeśli nie wiemy w jaki sposób poprawnie dbać o stan naszego uzębienia to najlepiej będzie wybrać się do odpowiedniego lekarza. W gabinecie u dentysty uda nam się zasięgnąć wszystkich niezbędnych porad na temat profilaktyki naszych zębów. Brak odpowiedniego dbania o zęby prowadzi do powstawania ubytków oraz próchnicy. Najbardziej narażone są na to dzieci, które zjadają spore ilości słodyczy. W niedługim czasie będzie konieczna wizyta w gabinecie stomatologia Bytom.

Jak dbać o higienę jamy ustnej

1. Regularnie myj zęby
Zęby powinniśmy myć regularnie po każdym posiłku. Niestety nie zawsze mamy takie możliwości, więc należy je myć rano i wieczorem – obowiązkowo.
Zęby powinny być myte ruchem okrężnym przez ok. 2-3 minuty. Dzieci powinny myć zęby pod opieką dorosłych, aby nie połykały pasty
2. Ogranicz spożywanie słodkich rzeczy
Ograniczenie spożywania słodyczy zmniejszy prawdopodobieństwo powstawania bakterii i psucia się zębów. Będzie prowadziło również do zmniejszenia zachorowalności na próchnicę.
3. Regularnie odwiedzaj stomatologia Bytom.
Regularne wizyty w gabinecie dentystycznych pomogą zapobiegać chorobom zębów. Lekarz stomatolog udzieli również cennych wskazówek na temat higieny jamy ustnej i opowie o tym w jaki sposób należy dbać o zęby aby były mocne i zdrowe.
4. Nie tylko szczoteczka
Do zachowania higieny jamy ustnej wykorzystujemy także inne rzeczy aniżeli szczoteczkę i pastę do zębów. Wśród nich znajdziemy nici dentystyczne, płyny do płukania ust.

Prawidłowe dbanie o zęby zapobiegnie nam częstych wizyt u lekarza dentysty i wykonywania u niego zabiegów leczących nasze zęby.

Related Post