Budowlanka Ściana szklana działowa wykonana przez Esglas
Ściany szklane działowe do biura lub mieszkania

Szklane ściankihttp://esglas.pl/– to nowoczesne i eleganckie rozwiązanie chętnie stosowane w architekturze wnętrz. Ze względu na uniwersalny charakter szkła dobrze pasują do dowolnego wyposażenia oraz każdego nawet najbardziej wymyślnego wnętrza. Dzięki temu ciszą się niesłabnącą popularnością i stały się standardem biur oraz mieszkań.

Czy ścianki szklane to dobry wybór?

Szkło jest chętnie wykorzystywanym materiałem przy wyznaczaniu i dzieleniu przestrzeni. Pozwala ono być osobno, ale także w pewnym stopniu razem, co ma swoje zastosowanie w przestrzeniach biurowych oraz w mieszkaniach, gdzie chcielibyśmy wyznaczyć pewne granice, jednocześnie nie rezygnując całkowicie z zalet otwartych przestrzeni.
Szklane ścianki można składać i przesuwać. Zmatowione szkło świetnie sprawdza się jako tymczasowa przesłona. Natomiast ściany ze szkła pozwalają rozjaśnić nawet te pomieszczenia, które znajdują się w głębi domu.
Ścianki szklane umieszczone w aranżacjach między przedpokojem a holem lub salonem zapewniają łatwą dostępność światła. Takie rozwiązanie dobrze sprawdzi się, gdy posiadamy niewielkie mieszkanie, a chcielibyśmy symbolicznie wydzielić osobne przestrzenie do pracy i odpoczynku.
Bardzo popularne są szklane przegrody tworzące kabiny prysznicowe. Można do tego celu użyć szkła przezroczystego, ozdobnego lub całkowicie nietransparentnego.
Szklana ściana ze szprosami będzie dobrze komponować się z dużymi przestrzeniami loftów, restauracji, barów oraz pomieszczeń, gdzie szklana ściana będzie nie tylko przegrodą, ale i ozdobą. Szprosy nadają wnętrzu dodatkowej elegancji i uatrakcyjniają jego wygląd.
Szerokie zastosowanie szkła w przestrzeniach biurowych opiera się na tych samych korzyściach. Działowe ściany szklane skutecznie wyznaczają przestrzenie do pracy dla poszczególnych pracowników. Jednocześnie biuro zachowuje otwarty i przejrzysty charakter. Szklana ściana ze szprosami w części rekreacyjnej lub jadalnej daje poczucie większej intymności. Szprosy to proste rozwiązanie, które potrafi skutecznie podkreślić odmienność danej przestrzeni.

Ścianka szklana wykonana przez firmę Esglas.pl
Ściana szklana wykonana przez firmę ESGlas.pl

Podsumowanie zalet szklanych ścianek działowych

Spośród wielu zalet ścian ze szkła warto podkreślić te, które mają największe znaczenie:

  • elegancja i nowoczesność – szkło nadaje wnętrzu unikalnego charakteru, unowocześnia je i czyni bardziej eleganckim,
  • światło i transparentność – szklane przegrody nie zatrzymują światła, zapewniają też pełen wgląd we wnętrza pomieszczeń, co jest szczególnie ważne w przypadku biur,
  • uniwersalność – nie ma takich aranżacji wnętrz, gdzie szkło nie znalazłoby swojego zastosowania, szklane ściany to gwarancja sukcesu,
  • wielowymiarowość – ścianki, ściany i przegrody ze szkła można dowolnie kształtować oraz dostosowywać do swoich potrzeb, w szerokiej ofercie znajdziesz szkła przezroczyste, ozdobne, matowe oraz wiele innych,
  • wytrzymałość – szkło używane w aranżacjach wnętrz to wytrzymałe szkło hartowane, dodatkowo pęka ono w sposób niezagrażający życiu i zdrowiu, rozpadając się na kawałki o tępych krawędziach.

Related Post