Focus Telecom
Jakie rozwiązania call center powinniśmy posiadać w swojej firmie?

Zapewne wielu przedsiębiorców zastanawia się czy oprogramowanie, którego używa jest wystarczające w dziale contact center. Warto przyjrzeć się różnym rozwiązaniom, jakie oferują nam firmy, aby wybrać rzeczywiście to, które będzie spełniało wszystkie potrzebne funkcje. Na co warto szczególnie zwrócić uwagę?

Czy obecne rozwiązanie jest kompleksowe?

Zastanówmy się, czy nasze rozwiązania są kompleksowe i nie musimy posiadać dodatkowego oprogramowania, które sprawi, że cały dział będzie ze sobą dobrze współgrał. Warto postawić na te programy, które mają w sobie dodatkowe, przydatne narzędzia. Nie należą one do systemu call center, ale są z nim kompatybilne, a dzięki temu podnoszą efekty przy korzystaniu z nich. Na przykład Focus Contact Center oferuje mini CRM, moduł rejestracji każdego zamówienia czy monitoring obsługi zgłoszeń klientów. Możemy mieć również gotowe integracje z dostępnymi na rynku systemami, szczególnie tymi, które najczęściej używane są w różnych firmach, jak SalesManago, SMS API, SalesForces, Skype, MS Dynamics czy Sugar CRM. Sprawdźmy, czy w ofercie są również od razu usługi telekomunikacyjne.

Jakie przydatne funkcje może mieć system?

Tak naprawdę standardem jest już proste kolejkowanie połączeń oraz system zapowiedzi głosowych, który jest na jednym poziomie. Dobrze jednak mieć bardziej zaawansowane funkcje, aby podnosić jakość obsługi swojego klienta. Sprawdzające się rozwiązania call center to między innymi system automatycznego wybierania numerów, który zawiera w sobie predictive dialing, dzięki któremu konsultant nie łączy się z pocztami głosowymi czy nieaktywnymi numerami. Oprócz tego istotne jest zaawansowane kolejkowanie połączeń (jak np. profit-based routing czy sill-based routing).

Elastyczna oferta i dużo możliwości

Dobrze jest mieć takiego dostawcę, z którymi będziemy mogli dokładnie ustalić, jakie funkcje będą nam potrzebne i z jakich chcemy korzystać. Niektóre firmy proponują swoim klientom pakiety, które są sztywno, z góry ustalone. Minusem takiego rozwiązania jest jednak fakt, że zdarza się, że płacimy za rzeczy, które nie są nam kompletnie potrzebne, tylko dlatego, że znalazło się w pakiecie. Wtedy takie rozwiązania call center okazują się dużo droższe, niż przewidywaliśmy. Poza tym dobrze jest mieć system, który znajduje się w chmurze, żeby mieć do niego dostęp z każdego miejsca, wystarczy wtedy do pracy tylko komputer z podłączeniem do internetu.

Related Post