Zdrowie
Protetyka w Gliwicach: czym są korony stomatologiczne?

Istnieją różne rodzaje uzupełnień protetycznych. Stomatolodzy proponują je pacjentom, którzy z pewnych powodów utracili swoje naturalne zęby lub nie mogą ich już naprawić czy zrekonstruować. W takich wypadkach protetyka Gliwice może zaoferować człowiekowi m.in. korony – zdecydowanie najpopularniejsze uzupełnienia. Potocznie nazywa się je koronkami, jednak jest to określenie błędne.

Korony pozwolą Ci uzupełnić niedostatki stomatologiczne

Korony należą do grupy stałych uzupełnień protetycznych. Oznacza to, że trwale umieszcza się je w uzębieniu pacjenta, dlatego nie może ich on później sam wyciągnąć. Są zdolne do odtwarzania większych ubytków, do których doszło w koronie klinicznej należącej do wybranego zęba. Głównym materiałem służącym do przygotowywania koron jest stop metalowy. Czasami tworzy się je z akrylu, kompozytu, stopu metalowego licowanego bądź ceramiki. W zależności od typu zastosowanego tworzywa zmienia się cena samej korony. Istnieją też korony pełnoceramiczne, które nie posiadają podbudowy metalowej, jednak one są zdecydowanie najdroższe. Czasami też ten rodzaj uzupełnienia może być jednym z elementów mostu protetycznego. Z pomocą mostu protetycznego wypełnia się braki zaistniałe między zębami. Protetyka Gliwice dość mocno upodobała sobie korony, a stało się to głównie za sprawą ich wysokiej jakości. W doskonałym stanie utrzymują się one przez średnio dziesięć lat, a niejednokrotnie dochodziło do sytuacji, w których pacjenci cieszyli się nimi dwa razy dłużej. Inną odmianą koron są natomiast korony tymczasowe. Tworzone głównie ze stopu aluminium albo materiałów kompozytowych, poprzedzają zabieg założenia koron stałych.

Protetyka nie tylko dla dorosłych

Protetyka Gliwice pomaga każdego i wbrew pozorom ten rodzaj uzupełnienia protetycznego proponowany jest nie tylko dorosłym pacjentom. Coraz częściej to dzieciom zakłada się właśnie korony, choć u nich robi się to pod pełną narkozą. Zabieg dzięki temu jest całkowicie bezbolesny, a przy tym istnieje niewielkie ryzyko wystąpienia pooperacyjnych powikłań. Zazwyczaj pacjent szybko dochodzi po nim do zdrowia i cieszy się już pięknym uzębieniem.

Related Post