IT korzyści dla firmy
Program do zamówień – korzyści dla firmy

Wiele firm boryka się z problemami dotyczącymi zamówień – z nieterminowymi dostawami, kontrolą ich jakości, itp. Obsługa zamówień nie musi być skomplikowana. Wręcz przeciwnie – na rynku dostępnych jest wiele programów (także bezpłatnych, prostych wersji), które znacznie ułatwiają zarządzanie zamówieniami. Uporządkowanie procesu dostaw, ich kontrola i ewidencja pozwalają na znaczne oszczędności czasu i pieniędzy. Co daje program do zamówień?

Jedno oprogramowanie, wiele funkcji

1. Uporządkowanie procesu zamówień, od momentu wprowadzenia i akceptacji aż do finalnej wysyłki. Dzięki temu osoba, która tworzy zamówienie zawsze wie, na jakim etapie się ono znajduje. Z kolei osoba, która je akceptuje jest z reguły powiadamiania o takiej konieczności a w razie potrzeby ponaglana i rozliczana z czasu akceptacji.
2. Automatyzacja zamówień, czyli tam, gdzie to możliwe zamówienia tworzone są bez konieczności inicjowania procesu przez pracownika (konieczna jest tylko finalna akceptacja). Zamówienia standardowe, cykliczne, wynikające z procesów produkcyjnych mogą być w znacznym stopniu zautomatyzowane
3. Zarządzanie bazą danych klientów i dostawców, dzięki czemu w jednym miejscu dostępna jest zawsze aktualna informacja o dotychczasowych relacjach biznesowych.
4. Optymalizacja zakupów, czyli możliwość połączenia wielu mniejszych zamówień w jedno większe, pozwalające na uzyskanie korzystniejszych warunków zakupowych.

Prosty w obsłudze

Program do zamówień musi być prosty w obsłudze i kompatybilny z innymi systemami w firmie (np. programem księgowym) oraz mieć możliwość łatwej rozbudowy o kolejne moduły, jeśli zajdzie taka potrzeba. Bardzo ważny jest też dostęp online, żeby możliwa była obsługa zamówień także poza siedzibą firmy.
Ułatwienia, jakie oferuje oprogramowanie obsługujące zamówienia są ogromne. Dobry program pozwala na oszczędności. Problemem nie jest więc czy wybrać program do zamówień, ale który. Warto wcześniej sprawdzić różne oferty, przejrzeć fora. Godne polecenia jest wykorzystanie różnych wersji demo oprogramowania (z reguły darmowych).

Related Post