Gastronomia
Producent POS – na co zwracać uwagę, przy jego wyborze?

Jesteś właścicielem sklepu lub restauracji i szukasz dobrego programu POS? W takim razie ten tekst jest dla Ciebie. Przeczytaj go i zobacz, czemu wybór producenta POS jest taki ważny oraz na co powinieneś zwracać uwagę podczas podejmowania decyzji.

Dobry producent to ten, który Ci doradzi…

Jakie cechy powinien posiadać dobry producent POS? Przede wszystkim powinien mieć on doświadczenie w swojej branży. To bardzo ważne. Jego wiedza będzie Ci niezwykle potrzebna, w szczególności jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z prowadzeniem restauracji, sklepu lub innego punktu obsługowego. Dlaczego jest to takie istotne? Systemy POS mają bardzo wiele funkcji i źle skonfigurowany program zamiast pomóc może Ci przeszkodzić w pracy. Z tego też powodu powinieneś wybrać dobrego producenta POS. W końcu nie chcesz wydać pieniędzy na usługę, która będzie Ci jedynie zawadzać, prawda? Pamiętaj, że producent POS, który zna się na swojej pracy zawsze przed zainstalowaniem oprogramowania przeprowadza wywiad z klientem. W ten sposób jest on w stanie ustalić, jakie opcje będą dla Ciebie najlepsze.

Pomoc techniczna w każdej chwili

Drugą, bardzo istotną kwestią jest zwrócenie uwagi na to, czy producent POS oferuje pomoc techniczną w razie jakiejkolwiek awarii. Niestety, tego typu kłopoty są nieuniknione, gdy decydujesz się na zainstalowanie oprogramowania POS. Na całe szczęście, zdarzają się one coraz rzadziej, ale mimo wszystko są. Bądź przygotowany na taką ewentualność i przed zakupem systemu sprawdź, czy w razie potrzeby Twój dostawca Ci pomoże. Jest to bardzo ważne, ponieważ tego typu sytuacje bardzo często są powodem powstawania nerwowej atmosfery w pracy. To z kolei przekłada się na złe opinie wśród klientów. A na tego typu zaniedbania nie możesz sobie jako właściciel obiektu pozwolić.

Darmowe oprogramowania – czy to dobry pomysł?

Na same koniec warto jeszcze poruszyć jedną kwestię. Na rynku jest wiele darmowych oprogramowań. Czy jednak jest to dobre rozwiązanie? Niekoniecznie. Owszem, zaoszczędzasz pieniądze, ale musisz zdawać sobie sprawę z tego, że w razie jakichkolwiek kłopotów jesteś zdany tylko na siebie. Poza tym tego typu oprogramowania nie posiadają tylu funkcji, co ich kupne odpowiedniki. Jeśli zależy Ci na tym, aby praca Twojego lokalu jak najlepiej działała, to koniecznie postaw na programom dobrego producenta.

Related Post