Motoryzacja
Postaw na wypożyczenie kampera i zabierz w podróż swojego czworonoga

Jesteś właścicielem czworonoga i planujesz odpoczynek, ale nie chcesz go zostawić w domu? Nie musisz już szukać osoby, która się nim zaopiekuje na czas Twojego wyjazdu! Wystarczy, że wypożyczysz kampera i możesz już ruszać w podróż wraz ze swoim pupilem.

Kamper – podróż bez ograniczeń

Kamper, w najprostszym ujęciu, jest to dom na kółkach o rozmiarach samochodu dostawczego, choć zdarzają się też takie, które wyglądem przypominają autobusy. W środku znajdziesz wyposażenie, które bez problemu zastąpi Ci takie pomieszczenia, jak kuchnia, łazienka, czy sypialnia. Ogromną zaletą kampera jest to, że masz przestronny bagażnik, w którym można zmieścić wiele rzeczy. Miłośnicy tej formy wypoczynku chętnie zabierają sprzęt turystyczny, zapasy jedzenia, a nawet rowery, dzięki czemu mogą aktywnie spędzić czas. Aby prowadzić kamper potrzebujesz prawa jazdy kategorii B, jeżeli wybierasz model, który waży do 3,5 ton. A jak to wygląda pod względem finansowym? Niestety, te samochody campingowe są dość drogim hobby jeżeli decydujemy się na ich zakup. Na szczęście, zawsze możemy postawić na wypożyczenie kampera, dzięki czemu możemy cieszyć się podróżą bez mocnego nadszarpywania naszego portfela.

Wyrusz w podróż i weź ze sobą psa

Jeśli jesteś miłośnikiem zwierząt i samemu posiadasz jakiegoś czworonoga, wtedy wypożyczenie kampera będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Dzięki temu możesz się udać w podróż bez konieczności szukania opiekuna dla swojego pupila. O czym musisz pamiętać, jeśli szykujesz się na wypad? Przede wszystkim przygotuj swojego psa na tę okoliczność. Jeśli nie jechał on jeszcze nigdy samochodem, wtedy koniecznie przygotuj go do tej formy podróżowania. Pamiętaj o tym, aby go nie karmić tuż przed jazdą. Natomiast możesz mu bez żadnych obaw podawać wodę. Pierwsza podróż autem może być dla pupila, w szczególności małego, dużym stresem, przez co doświadcza on choroby lokomocyjnej. Jeśli jesteś właścicielem psa, do 10 kg, to powinieneś go przewozić w specjalnych transporterach. To, jaki rodzaj klatki kupisz, zależy przede wszystkim od wielkości psa. Wybierając transporter, zwróć uwagę na to, czy Twój pies będzie miał odpowiednią ilość miejsca i czy będzie mógł się swobodnie poruszać. Zwróć również uwagę na to, że klatkę dla małych psów należy unieruchomić pasami bezpieczeństwa.

Related Post