Focus Telecom
Oprogramowanie typu software call center zapobiega utracie klientów

Działy call center realizują codziennie dziesiątki, a nawet setki połączeń. Klienci mają coraz większe wymagania. Chcą, by ich sprawa była jak najszybciej załatwiona, a agenci nawiązali do ich wcześniejszych transakcji. Bez nowoczesnych narzędzi sprawna obsługa nie jest możliwa, a wielu klientów może przejść do konkurencji.

Programy do call center to krótsze czekanie na linii

Programy call center są bardzo pomocne. Mają wiele przydatnych funkcji, które znacznie przyspieszają załatwienie sprawy i skracają czas oczekiwania na połączenia. Pomocne jest np. kolejkowanie połączeń. Polega ono na tym, że rozmowa jest automatycznie przekierowywana do kompetentnego działu lub osoby, która jest w stanie udzielić wyczerpującej odpowiedzi. Z reguły połączenia są przełączane według specjalizacji w danym temacie lub też do konsultantów, którzy już wcześniej kontaktowali się z daną osobą. To skraca czas oczekiwania na linii, bo sprawy są szybko załatwiane. Konsultanci udzielają bowiem wyczerpującej odpowiedzi, bo są obeznani w temacie. Dodatkowo można ustawić powiadomienie głosowe, by np. przekierować na inną infolinię lub też zachęcić do kontaktu w późniejszych godzinach.

Jak nie stracić klientów?

Bywa, że obłożenie na linii jest tak duże, że sporo klientów rezygnuje z próby kontaktu. Czasem też na skutek problemów technicznych rozmowa jest przerywana. Oprogramowanie typu software call center zapobiega utracie leadu. System automatycznie oddzwonia do osób, którym nie udało się połączyć. Dzięki temu wszyscy klienci będą obsłużeni, a może się okazać, że ci, którym nie udało się skontaktować będą kluczowymi partnerami, którzy przyczynią się do zwiększenia wskaźników sprzedaży. Poza tym, jeśli oddzwonimy do klienta poczuje się on doceniony i chętniej podejmie decyzję zakupową.

Większy dostęp, obsługa różnymi kanałami

Ważna jest odpowiednia obsługa. Współcześni klienci mają bardzo duże wymagania. Chcą kontaktować się różnymi kanałami – przez telefon, mail, czat, wideoczat, formularz. Jednocześnie oczekują, że wszystkie ich wcześniejsze ustalenia będą znane konsultantom przy kolejnych rozmowach. Takie wymagania są jak najbardziej uprawnione, ale bez oprogramowania typu software call center nie jest możliwa płynna obsługa klientów kontaktujących się różnymi drogami. Tylko zaawansowane narzędzia umożliwiają profesjonalny kontakt niezależnie od wybranej formy komunikacji. Na podstawie danych zostawionych w crm, agent jest w stanie odnieść się do poprzednich rozmów i zaproponować konkretne rozwiązanie.

Related Post