Focus Telecom
Oprogramowanie do obsługi klienta jest niezwykle istotne dla firmy

Nie jest łatwo mieć w swojej firmie obsługę klienta na najwyższym poziomie. Wiedzą o tym przedsiębiorcy, dlatego starają stale podnosić poprzeczkę w działach contact center. Jednym ze sposobów jest inwestycja w nowoczesne systemy do obsługi, które dają dużo możliwości.

Klient zawsze musi być na pierwszym miejscu

Bardzo ważne jest, aby traktować klienta indywidualnie. Pracownicy muszą zdawać sobie sprawę z tego, że to oni są dla klienta, a nie odwrotnie. Tylko takie myślenie może sprawić, że rzeczywiście ich podejście do klienta będzie na najwyższym poziomie. Aby więc trzymać się tej zasady należy pomyśleć, w jaki sposób ułatwić klientowi kontakt z naszą firmą. Świetnie sprawdza się tu odpowiednie oprogramowanie do obsługi klienta, dzięki któremu mamy możliwość rzeczywiście zadbania o niego.

Koniec z długim czekaniem na linii

Przede wszystkim warto postarać się, aby obsługa klienta przebiegała maksymalnie sprawnie i bez zbędnych działań, które musiałby wykonać klient. I tutaj ważne jest kilka rzeczy. Przede wszystkim oczekiwanie na połączenie i na kontakt z konsultantem. Nie ma co ukrywać – im będzie szybsze, tym lepiej. Dlatego właśnie warto postawić na kolejkowanie połączeń, dzięki identyfikacji numeru najważniejsi klienci zawsze będą mieli priorytet i to oni najszybciej połączą się z konsultantami. Ale dzięki temu również można skierować rozmowy do odpowiednich działów, a sprawy załatwiane są szybciej, co też sprawia, że linia szybciej się zwalnia, a klienci są bardziej zadowoleni, ponieważ ich obsługa była sprawna, nie wymagała przełączania między konsultantami, ani zbędnego oczekiwania. Jeżeli jednak nie chcemy, aby żaden klient zrezygnował z naszych usług tylko dlatego, że musi długo czekać na linii, możemy mieć w swoim systemie funkcję oddzwaniania.

Informacje o kliencie są zawsze cenne

Oprogramowanie do obsługi klienta ma też niewątpliwą zaletę w postaci zbierania wszelkich informacji na temat klientów. Dzięki temu możemy mieć do nich indywidualne podejście. Przy każdym bowiem telefonie numer jest rozpoznawany, a konsultantowi otwiera się rekord z bazy z pełną historią kontaktów z klientem, jego zakupów czy ewentualnych problemów. Zdobyte informacje przechowywane w bazie pomagają również w tworzeniu spersonalizowanych kampanii, które niewątpliwie będą miały większe przełożenie na efekty sprzedaży.

Related Post