Motoryzacja
Odwiedź sklep motocyklowy i nie pozwól zimie pokrzyżować Ci szyków

Okres zimowy zbliża się wielkimi krokami, a temperatury coraz bardziej spadają. Z tego powodu też bardzo wielu motocyklistów odstawia swoje maszyny do garażu. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, w jaki sposób możesz przedłużyć sezon.

Nie ma złej pogody, są tylko źle ubrani motocykliści

Stare, mądre powiedzenie mówi, że nie ma czegoś takiego jak zła pogoda, są tylko źle ubrani motocykliści. Jest w tym wiele prawdy, dlatego też odwiedź dobry sklep motocyklowy i nie daj się niskim temperaturom! Znajdziesz tam wiele przydatnych ubrań, jak i akcesoriów. Przede wszystkim zainwestuj w bieliznę termoaktywną. Przy jej zakładaniu, pamiętaj, aby nie wkładać pod nią bawełnianego T-Shirta. Przy takiej pogodzie letnie kurtki, przewiewne rękawiczki, czy dżinsy odchodzą w odstawkę. Teraz przyda Ci się bardziej ubrania tekstylne z membraną oraz podpinką. Jeżeli termometr wskazuje około +10 stopni Celsjusza, wtedy bielizna termoaktywna i zestaw tekstylny w zupełności Ci wystarczą. Warto tutaj jeszcze wspomnieć o tym, że ochrona dłoni oraz stóp jest bardzo istotna. Jeżeli masz zziębnięte palce i stopy, wtedy nie masz aż tak dobrego wyczucia i nie możesz aż tak precyzyjnie prowadzić maszynę. Na szczęście, jeśli wybierzesz dobry sklep motocyklowy, to bez problemu znajdziesz odpowiednie rękawice w atrakcyjnej cenie.

Widoczni na drodze

Teraz bardzo modne są kamizelki, ubrania oraz kaski w tak zwanym kolorze fluo. Jednak pisząc o widoczności na drodze, nie mam na myśli dodatkowych odblaskowych akcesoriów, choć są one niewątpliwe ważne, w szczególności, gdy zależy nam, aby pozostali kierowcy dobrze widzieli nas na drogach. Mam tu na myśli światła oraz kierunki motocykla. Bardzo ważne jest to, aby sprawdzić żarówki. W momencie, w którym uważasz, że lampa świeci za słabo, wtedy koniecznie podjedź do stacji kontroli pojazdów, aby je ustawić. Jeśli przeglądasz już stan techniczny, to dobrze jest zwrócić uwagę na jeszcze dwie kwestie, a mianowicie na opony i stan akumulatora. W tym pierwszy wypadku, gdy opony Twojego motocykla dożyły już swoich dni, wtedy koniecznie rozejrzyj się za kompletem, który sprawdzi się przy deszczowej pogodzie. Co do akumulatora, to pamiętaj, aby sprawdzić jego stan. W razie takiej potrzeby uzupełnij poziom elektrolitu i podładuj go. Jeżeli jego kondycja pozostawia wiele do życzenia, wtedy eksperci radzą wymienić akumulator na nowy.

Related Post