ogolne
Komputery z Gliwic: Najlepsze antywirusy – na co warto postawić?

Masz ciągłe problemy z komputerem, który jest zawirusowany? A może szukasz nowego antywirusa? Przeczytaj ten artykuł i zobacz koniecznie, czemu warto zainstalować w swoim komputerze antywirus.

Czym jest antywirus i dlaczego warto go zainstalować?

Oprogramowanie antywirusowe jest to, oczywiście, w dużym uproszczeniu, program, którego zadaniem jest wykrywanie, a następnie uniemożliwianie złośliwym programom, które określane są potocznie jako wirusy. Jeżeli już do systemu komputera dostanie się wirus, wtedy zadaniem programu antywirusowego jest jego rozbrojenie i usunięcie. Trzeba jednak pamiętać, że antywirus nie jest remedium na każdy problem, ale na pewno jest to dobry krok w stronę do tego, aby komputery z Gliwic nie były zawirusowane. Pamiętaj również o tym, że po zainstalowaniu programu, należy go regularnie aktualizować.

Czym się kierować przy wyborze antywirusa?

Na przestrzeni ostatnich kilku lat programy antywirusowe bardzo się zmieniły. Wcześniej istniało wiele pakietów, które potrafiły jedynie powstrzymać jedynie złośliwe wirusy i szkodniki znajdujące się w jego bazach sygnatur. Te defekt powodował, że kompletnie sobie one nie radziły z nowymi zagrożeniami. Na szczęście ten stan rzeczy się zmienił. Firmy skupiły się bardziej na atestach, dzięki czemu oprogramowania antywirusowe, które wchodzą na rynek są maksymalnie dostosowane do zwalczania złośliwych wirusów. Oczywiście, procedury testowe, które są stosowane, są wielowymiarowe. Sprawdza się nie tylko szybkość i skuteczność danego programu, ale opiera się również na sygnaturach, czyli zwracana jest uwaga na to, czy wykorzystuje on bazę danych znanych typów złośliwych programów. Badane jest również to, jak dany program potrafi „posprzątać” po infekcji w przypadkach, gdy jednak wirus dostanie się do systemu.

Różnica miedzy darmowym programem, a płatnym

Na rynku można znaleźć płatne oraz darmowe programy antywirusowe. Płatne oferują zazwyczaj lepszą pomoc techniczną, a także mają bardziej wszechstronne możliwości ochrony od swoich bezpłatnych odpowiedników. Poza tym posiadają one bardziej kompleksowe pakiety zabezpieczeń internetowych oferując użytkownikowi firewalle, kontrolę rodzicielką, ochronę przed kradzieżą tożsamości i wiele więcej. Z drugiej strony programy darmowe nie nadwyrężają naszej kieszeni, co przy wielu wydatkach, jest ogromnym plusem. Które konkretne programy antywirusowe są najlepsze? Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na te pytanie. Użytkownicy, którzy posiadają komputery Gliwice, bardzo pochlebnie wypowiadają się o programie Avast Premier czy McAfee LiveSafe.

Related Post