Styl życia
Co to jest POS?

Rozwój technologiczny sprawił, że na rynku zaczęły powstawać nowe oprogramowania dla konkretnych branż. Jednym z nich jest POS. Co oznacza ten skrót? Przeczytaj ten artykuł i poznaj odpowiedź na to pytanie.

Czym jest POS?

Co to jest POS?

POS jest to skrót, który wywodzi się z angielskich słów – point of sale. Czyli tłumacząc szybko na nasz język chodzi tutaj o punkt handlowy. Ale chyba nie tylko o to chodzi w tym tajemniczym skrócie? Jasne, że nie. Właściwie pytanie powinno raczej brzmieć co to są terminale POS albo stanowiska POS. A to nic innego jak miejsca, gdzie można płacić kartą płatniczą. Prawda, że jest to bardzo łatwe wyjaśnienie? Jeszcze kilkadziesiąt lat temu posiadanie karty płatniczej to był szczyt luksusu dla większości z nas. Ludzie i owszem mieli konta w banku. Ale jeszcze nie mieli takich usług dostępnych. Takie karty były dostępne tylko dla najbogatszych, których w naszym kraju nie było tak dużo. Dlatego stanowiska POS nie były tak powszechnie stosowane. Obecnie jednak czasy się zmieniły. Teraz szczytem luksusu nie jest posiadanie karty jednej. Teraz trzeba mieć ich więcej. Ale nie o to nam chodzi. Wraz z rozwojem rynku karty płatnicze stały się bardziej dostępne dla klientów, którzy zauważyli jaka wygodą jest płacenie kartą a nie tylko gotówką. I zaczęli to stosować coraz częściej i częściej.

Z myślą o klientach

Punkty handlowe oraz usługowe chcąc wyjść na przeciw oczekiwaniom klientów zaczęli wprowadzać stanowiska POS. Dzięki temu na pewno zyskali w oczach klientów i zyskali….dodatkowe zyski. Tak bo na pewno zyski chociaż troszkę im się polepszyły. I tak z czasem po kolei. począwszy od największych sieciowych sklepowych, wszystkie prawie punkty handlowe zdecydowały się na zamontowanie takich terminali. Niektórzy dopiero od niedawna a inni mogą się pochwalić, że terminale mają już bardzo długo. Tak samo jest w punktach handlowych: gastronomia, kina, fitness czy jakiekolwiek inne punkty, gdzie płaci się za wykonanie usługi. Oni także zdecydowali się na założenie terminali aby ułatwić sobie działanie. Oraz, żeby przyciągnąć do siebie większą grupę odbiorców. Terminale POS to nie jest żadna czarna magia, a wyjaśnienie pojęcia co to jest POS nie jest wcale trudne. To tylko wynalazek techniczny, który ma na celu ułatwienie życia sprzedawcom oraz usługodawcom.

Related Post